Şırnak Üniversitesi Rektörlüğü`nden, Açıklama

Şırnak Üniversitesi Rektörlüğü`nden, Açıklama
Şırnak Üniversitesi, Atatürk'e hakaret ettiği iddia edilen Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Mehmet Emin Korkmaz hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını açıkladı. Şırnak üniversitesinden...
 

Şırnak Üniversitesi, Atatürk’e hakaret ettiği iddia edilen Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Mehmet Emin Korkmaz hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını açıkladı.

Şırnak üniversitesinden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi; Bazı basın yayın organlarında Atatürk’e hakaret ettiği iddia edilen Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Mehmet Emin Korkmaz hakkındaki soruşturmalar tamamlandı. Üniversitemizin idari, savcılık ve emniyetin adli olarak yürüttüğü soruşturmada herhangi bir suç unsuruna rastlanmadı. Asılsız bir iddia üzerine, araştırma yapma gereği duyulmadan haber yapılması, başta haberi yapan gazetecinin ve haberi yayınlayan kurumların güvenirliliğini tartışmaya açmaktadır. Günümüz teknolojik imkanlarıyla, bir iddianın doğruluğunun teyit edilmesi sadece birkaç dakika sürmektedir. Bunu yapmayıp, bu iddiayı haberleştirmek ne basın etiğiyle ne de insani değerlerle bağdaşmaktadır. Personelimizin, dayanaktan yoksun bir iddia ile linç edilmesi kabul edilemez. Nitekim yapılan soruşturmalarda da bu iddiayı doğrulayacak herhangi bir bulguya rastlanmadı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, devlet büyüklerimize hakaret edilmesi halinde, üniversite yönetimi olarak sessiz kalacağımızın düşünülmesi, ön yargılı ve art niyetli olmak dışında başka bir anlam taşımamaktadır.

Şırnak Üniversitesi’nin bilim, kültür, sanat ve çevre alanlarında yaptığı 180 aktivite ve kentin çehresini değiştiren çok sayıda projesi dururken, Şırnak’ın ve Üniversitemizin bu tarz haberlerle gündeme gelmesi ve kamuoyunun asılsız haberlerle meşgul edilmesi bilim camiasına ve Türkiye’ye yapılmış bir haksızlıktır.Kamuoyuna saygıyla duyurulur.Şırnak Üniversitesi Rektörlüğü"

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.