Şırnak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Lansman Toplantısı Yapıldı

Şırnak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Lansman Toplantısı Yapıldı
Şırnak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Lansman Toplantısı'nın İlki İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi`nde Yapıldı Teknoloji Transfer Ofisi, Üniversitemiz bünyesinde faaliyet gösteren...
 

Şırnak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Lansman Toplantısı’nın İlki İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi`nde Yapıldı

Teknoloji Transfer Ofisi, Üniversitemiz bünyesinde faaliyet gösteren Fakülte, Enstitü, Yüksekokul ve Meslek Yükseokullarına yönelik lansman toplantılarına başladı. Bu ziyaretlerden ilki İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde yapıldı. İktisadi ve İdari Bilimler Fakülte Dekan V. Prof. Dr. İbrahim Halil Sugözü başkanlığında toplanan akademik personele yönelik, TTO Fikri Sınai Mülkiyet Hakları ve Ticarileşme Birim Koordinatörü Öğr. Gör. Talha Bayır sunum gerçekleştirdi. Akademik personellerin lansmana ilgisi büyüktü. Soru cevap kısmında, TTO Müdürü Dr.Öğr. Üyesi Asaf Tolga Ülgen, akademisyenlerinden gelen soruları yanıtladı. Karşılıklı söyleşi şeklinde gerçekleşen toplantıya TTO birim koordinatörlerinden Dr. Ferhat Uğurlu, Dr. Mehmet Haskul ve Öğr. Gör. Zeynep Turan’da katılım gösterdi.

Toplantı sonunda Şırnak ve TRC3 Bölgesinde bir mentör havuzunun oluşturulması ve bu kapsamda danışmanlık hizmetlerinin Üniversitemiz bünyesinde sanayiye aktarımının önemi vurgulandı. Akademisyenlerin bu konuya ilişkin taleplerinin değerlendirildiği toplantıda, TTO bünyesinde şirketleşmenin önemi ve sağladığı faydaların yanı sıra, uzun vadede gerçekleştirilecek proje eğitimlerine değinildi.

Ayrıca girişimcilik & inovasyon, patent & lisanslama, proje danışmanlık hizmetleri (TÜBİTAK, AB, Bakanlık ve Ulusal Ajanslar), bölgede akıllı uzmanlaşma, kalkınma ve akademik kümelenme, Kamu-Üniversite-Sanayi (KUSİ) iş birliği ortamının oluşmasına öncülük etmek toplantının diğer gündem maddelerini oluşturmaktaydı.

Son olarak, toplantı sonunda akademisyenlerden görüş, öneri ve dilekler alınarak bir sonraki toplantı için tarih belirlendi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.