Şırnak Üniversitesinde Dgs Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Şırnak Üniversitesinde Dgs Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
Şırnak Üniversitesi Şırnak Meslek Yüksekokulu'nun eğitim ve öğretim ile birlikte kültürel ve sanat etkinlikleri kapsamında; öğrencileri bilgilendirmek ve bahar döneminde yapılacak çalışmaları...

Şırnak Üniversitesi Şırnak Meslek Yüksekokulu’nun eğitim ve öğretim ile birlikte kültürel ve sanat etkinlikleri kapsamında; öğrencileri bilgilendirmek ve bahar döneminde yapılacak çalışmaları anlatmak adına 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi 1’nolu salonda Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, tüm bölüm hocaları ve öğrencilerin katılımıyla DGS toplantısı gerçekleştirildi.

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, bu tür etkinliklerin yapılmasından duyduğu mutluluğu dile getirerek öğrencilerle sohbet etti.

Bölüm Başkanları bölüm tanıtımlarını yaparak, yapılan ve yapılacak faaliyetlerden bahsetti. Eğitim çalışmaları ve sosyal aktivitelerin artarak devam edileceğine değinildi.

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü’nde Öğr. Gör. Mithat Kasap, DGS sınavı ile ilgili ayrıntılı bilgi verdi. Öğrencilerin ortalama kaç net yaparak kazanabilecekleri bölümleri aktardı.

Sonrasında Şırnak MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ferhat Şirin Sökmen, insan ilişkilerinde başarılı, sorumluluk sahibi, mesleki bilgileri sağlam öğrenciler yetiştirdikleri için akademik ve idari kadroya teşekkürlerini iletti. Öğrencilere de düzenli bir şekilde katılım olması halinde DGS kursu düzenleyecekleri sözünü vererek ilgili olmaları durumunda birçoğunun DGS sınavında başarılı olabileceğini söyledi. MYO’daki akademik personeli örnek göstererek onların MYO’lardan doktoraya uzanan başarılarını anlattı.

Program soru-cevap ile sona erdi.

 

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.