Şırnak`ta Sinemaya Gidemeyen Öğrenciler İçin Okulu Sinemaya Çevirdiler

Şırnak`ta Sinemaya Gidemeyen Öğrenciler İçin Okulu Sinemaya Çevirdiler
Şırnak`taki İlkokulu Kendi İmkanlarıyla Sinema Salonuna Çeviren Oğuzcan Öğretmen ve Onun Çiçek Gibi Öğrencilerine destekler devam ediyor. Öğretmenliğin sadece ders öğretmekten ibaret...
 

Şırnak`taki İlkokulu Kendi İmkanlarıyla Sinema Salonuna Çeviren Oğuzcan Öğretmen ve Onun Çiçek Gibi Öğrencilerine destekler devam ediyor.

Öğretmenliğin sadece ders öğretmekten ibaret olmadığını gösteren güzel bir kalp çıktı karşımıza. Üstelik kendi imkanlarıyla öğrencilerinin ufkunu genişletmeye çalışan bir öğretmen. Gelin Oğuzcan Şimşekkaya`nın öğrencileri için yaptığı etkinliğe ve onun güzel çocuklarına bakalım. Ilıcalar İlkokulu. "Orda bir köy var uzakta.." şarkısındaki köylerden, Şırnak`ın Silopi ilçesi, Ilıcalar mezrasında yer alıyor bu okul.

Okulun öğretmeni Oğuzcan Şimşekkaya ve onun çiçek gibi çocukları. Onlar bu okulun en güzel parçaları. Oğuzcan Hoca`nın ataması gerçekleştikten sonra öğretmenlikteki ilk yılı; işte bu güzel çocuklarla Şırnak`ta kesişmiş. Oğuzcan Hoca ile öğrenciler o kadar güzel bağ kurmuş ki, teneffüslerde hava almaya çıkan çocuklar bahçeden çiçek toplayıp öğretmenlerine götürüyor.

Oğuzcan Hoca, çocuklarına sanatı ve sinemayı sevdirmek adına sınıfta bir etkinlik düzenlemeye karar vermiş. İşte size o sinema etkinliği için elde yapılmış biletler :) Ve işte size Ilıca İlkokulu`nun sinema salonu! Oğuzcan Hoca kendi bilgisayarından çocukların en seveceği filmlerden birini gösterime sokmuş :) Gösterimdeki film Zootopia (Hayvanlar Şehri)

Bu çocukların neredeyse tamamı sinemaya daha önce gitmemiş. Hatta Oğuzcan öğretmenleri onlara film izlerken patlamış mısır verdiğinde "Mısır da mı veriliyor?" diye şaşkınlıklarını dile getirmişler.

Oğuzcan Şimşekkaya bu çocukların sinema etkinliğini sosyal medyada paylaştıktan sonra çok güzel gelişmeler de yaşandı bu arada. Mesela bir yardımsever, çocuklara projeksiyon ve perde vermek için harekete geçti. Hatta kullanmadıkları projeksiyonları Ilıca İlkokulu`na göndermek isteyenler de oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı da Oğuzhan Hoca ve çocukları sinemaya götürmek için program yaptı.

Kısıtlı imkanlarla öğrencilerine sanatı ve hayatı öğreten genç öğretmen Oğuzcan Şimşekkaya`yı canı gönülden tebrik ediyoruz. Güzel çocuklarımızın sanata, kültüre, bilime kolaylıkla uzanabilecekleri bir dünya diliyor ve o güzel gözlerinden öpüyoruz. İyi ki varsınız! Çok güzelsiniz hem de çok!

 

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.