Şırnak`ta Tübitak Ve Ab Destek Programlarının Tanıtımı Yapıldı

Şırnak`ta Tübitak Ve Ab Destek Programlarının Tanıtımı Yapıldı
Şırnak Üniversitesinde TÜBİTAK ve Avrupa Birliği Destek Programlarının Proje Tanıtımı Yapıldı 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi 1'nolu salonda ‘TÜBİTAK ve Avrupa Birliği Destek Programlarının...
 

Şırnak Üniversitesinde TÜBİTAK ve Avrupa Birliği Destek Programlarının Proje Tanıtımı Yapıldı

15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi 1’nolu salonda ‘TÜBİTAK ve Avrupa Birliği Destek Programlarının Tanıtımı, TÜBİTAK Uzmanları Giray Bulut ve Okan Saldoğan’ın katılımları ile gerçekleştirildi.

Programa Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zeynel Fuat Toprak ve Üniversitemiz akademik personeli katıldı.

Proje tanıtım programının açılış konuşmasını yapan Rektör Erkan, “Bilim üretmek, sanayi ile bütünleşmektir. Bu nedenle, Üniversitemiz bünyesinde Proje Ofisleri, BAP ve Teknoloji Transfer Ofislerini kurduk. Çalışmalarımız yeni yeni meyve vermeye başladı. Şırnak Üniversitesi sürekli atılım halinde ve her geçen gün daha fazlası için çabalıyoruz. Bizim için eğitim ve üretimin harmanlanması önceliklerimiz arasındadır” ifadelerini kullandı.

Erkan, “Her zaman dile getirdiğim şey, bilim bir yaşam tarzıdır.  Bir bilim insanı bir projeyi yaptığı zaman A’dan Z’ye kadar her şeyi düşünmelidir. Bir projeyi tasarlamak, yapabilmek kabiliyet işidir. Birden fazla akademik personel bir araya gelip yeni fikirlerle farklı üretim biçimlerini ortaya koyabilir.” dedi.

Programda TÜBİTAK Bilimsel Programı Uzmanı Giray Bulut, TÜBİTAK ve Avrupa Birliği Destek Programlarının temel stratejilerini, destek programlarını, istatistikleri, yenilikleri ve programın ara yüzleri hakkında bilgi verdikten sonra gelen soruları yanıtladı.

Daha sonra Uzm. Okan Saldoğan, “Araştırma ve İnovasyonda Uluslararasılaşma” başlıklı sunumu ile uluslararası teknoloji için iş birliği, organizasyonun yapısı ve projeler hakkında detaylı bilgi vererek, soruları yanıtladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.