Taraftarın İstifaya davet ettiği Kulüp Başkanı görevinden İstifa etti

Taraftarın İstifaya davet ettiği Kulüp Başkanı görevinden İstifa etti
Cizre Sporun oynadığı kötü futbol ve alınan kötü sonuçlar nedeni ile taraftarların istifaya davet ettiği Cizre Spor Kulüp Başkanı Salih Sefinç, sosyal medya hesabı üzerinden görevinden...
 Cizre Sporun oynadığı kötü futbol ve alınan kötü sonuçlar nedeni ile taraftarların istifaya davet ettiği Cizre Spor Kulüp Başkanı Salih Sefinç, sosyal medya hesabı üzerinden görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Spor Toto 3.Lig 3.Gurupta mücadele eden Cizre Spor’da Kulüp Başkanı Salih Sefinç, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Cizre Sporun son haftalarda oynadığı kötü futbol ve alınan kötü sonuçlardan sonra Bağcılar Spor Kulübü ile oynanan ve Cizre Sporun 2-0 kaybettiği maçın ardından taraftarların istifaya çağırdığı kulüp Başkanı Salih Sefinç, sosyal medya hesabı üzerinden görevinden istifa ettiğini açıklayıp, kısa bir açıklama yaptı.

Sefinç,”Cizre Spora Gönül Veren Saygıdeğer Cizreli Hemşehrilerim ve Sevgili kardeşlerim.2010 yılından bugüne kadar Cizre Spor Kulübü Başkanlığını yağmur çamur demeden, deplasman dinlemeden her türlü zorluğa göğüs gererek bu güne kadar yaptım. Yeri geldi taşa kafa koyduk burnum kırıldı, yeri geldi eziyet gördük ama hiç bir zaman pes etmedik. Kişisel hiçbir bir menfaat gütmeden toplum adına, toplum yararına alnımızın terinden, kendi bütçemden bu güne kadar yaklaşık 10.000.000 TL.(On milyon TL) harcama yaptım. Fakat bunu bir minnet değil bir hizmet anlayışı ile yaptım. Cizre’mize ve gençlerimize helali hoş olsun.”dedi.

Sefinç, Cizre’mizin tarihinde kötü iz bırakan onca olaylara rağmen biz Cizre spor bayrağını ülkenin her yerinde şerefli bir şekilde dalgalandırdık. Onca eziyete rağmen gene pes etmedik. Gerektiğinde bu takım zirveden düşmesin diye canımızı, malımızı ortaya koyduk ama asla pes etmedik ve Cizre Sporun başını eğdirmedik aksine her yerde yücelttik.

Bunca zorluklara rağmen başladığımız günden bu yana Cizre Sporu amatörden yeniden kurarak; Amatör lig Şampiyonu, Bölgesel amatör lig şampiyonu, Profesyonel 3.lige yükselme başarısının yanında Türkiye kupalarında bir ilke imza atan ve adından söz ettiren bir Cizre Spor yarattık. Federasyon nezdinde Cizre Spor’u çok iyi temsil ettik ve saygın bir kulüp haline getirdik. Çoğu 1.lig takımlarında olmayan tesisler inşa ettik. En önemlisi hiç bir kurumdan 9 yıl boyunca destek almadan kendi bütçesini cebinden harcayan bir yönetimle ayakta dimdik duran bir Cizre Spor yarattık. Allah şahittir ki yaptığımız tüm çaba ve uğraş Cizre isminin yücelmesi ve değerli taraftarların memnuniyeti için yapıldı.

Ama ne yazık ki tüm bu uğraş ve çabalarımıza rağmen Cizre Spor ve Bağcılar spor maçında bazı taraftarların “Yönetim İstifa“ sözleri bu dakikaya kadar kulağımda çınlamakta ve dolayısıyla bu olay kendi muhasebemizi yapmaya zorlamıştır. Bizler koltuk sevdalısı olmadığımızı, bu takımım kişi ve bir grubun tekelinde olmadığını Cizre Sporun Halkın takımı olduğunu defalarca kamuoyunda açıklamalar ile halkımıza anlattık. Bu açıklamalarımız da bunun bir ispatıdır.

Cizre sporun kirli zihinler ve eller üzerinden yaratılan algınının farkında olmama rağmen bu çabaları boşa çıkarmak adına tüm halkın takımı olduğunu göstermek açısından bu paylaşımı ve kararı alma gereği duydum.Sizlerden gelen istek üzerine; Canım kadar çok sevdiğim aşk İle bağlı olduğum, ailemden çok kendisine zaman ayırdığım şanlı, gururlu ve ismi yüce Cizre Spordaki başkanlık görevimden zirvede, alnı ak ve gururlu bir şekilde istifa ediyorum.Hakkım ve vermiş olduğum tüm emekler Cizre’ye ve gerçek Cizre Spor taraftarına helal olsun.Bu yolda ter döken emek harcayan ve 90 dakika boyunca susmayan taraftardan haklarını helal etmesini umuyorum.Ayrıca ;beni kırmayıp takımı yüzüstü bırakmayan sahiplenecek birileri çıkıncaya kadar işin başında olan yönetim kuruluma,benimle her platforma bulunan malzemecisinden,çaycısına ve tüm yönetimde ki arkadaşlarımıza da canı gönülden teşekkür ederim..

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.