İlginizi Çekebilir

Şırnak Valilik toplantı salonunda Vali Ali Hamza Pehlivan başkanlığında 2020 - 2021 Kış Tedbirleri Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi.

Vali Pehlivan, kış mevsiminde vatandaşlarımızın yaşaması muhtemel sıkıntıları bertaraf etmek için kamu kurum ve kuruluşlarının müşterek gayretle çalışacaklarını belirterek; kış mevsiminde, trafiğin güvenli ve sağlıklı bir şekilde işlemesi, sürücülerin, yolcuların ve vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması, eğitim, sağlık, yol ulaşım, elektrik, internet, telefon gibi hizmetlerin aksamadan sürdürülmesi için ilgili bütün kurum ve kuruluşların gerekli tedbirleri alarak kış mevsimine hazırlanıldığını söyledi.

İlgili kurum yetkililerinin birer sunum yaptığı toplantıda, kış mevsiminin sorunsuz bir şekilde geçirilmesi için kamu kurum ve kuruluşlarının gerçekleştireceği çalışmalara yönelik planlamalar madde madde ele alındı, yol güzergâhlarının durumu ve riskli bölgelere ilişkin durum değerlendirmesi yapıldı, kurumların yürüteceği iş ve işlemler ile işbirliği ve koordinasyonu gerektiren hususlarda bilgi alışverişlerinde bulunularak muhtelif kararlar alındı.

Vali Pehlivan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya 23. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral İdris Acartürk, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tunahan Efendioğlu, Vali Yardımcısı Faruk Doğru, İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Yılmaz Demirelli, İl AFAD Müdürü Mustafa Kınay, Dedaş İl Müdürü Tekin Türk ve Karayolları 95. Şube Şefi Enver Yüce katıldı. Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Som, Kaymakamlar, kurum müdürleri ve STK temsilcileri de toplantıya video konferans yoluyla iştirak etti.

YEREL 27.11.2020 22:57:00 83 0

KIŞ TEDBİRLERİ KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Şırnak Valilik toplantı salonunda Vali Ali Hamza Pehlivan başkanlığında 2020 - 2021 Kış Tedbirleri Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi.