CİZRE`DE İLK DEFA KİTAP FUARI AÇILDI

CİZRE`DE İLK DEFA KİTAP FUARI AÇILDI
Şırnak'ın Cizre ilçesinde ilk defa Cizre Belediyesi'nin katkısıyla “Kitap fuarı” açıldı. Cizre'de ilk defa Belediye'nin...
Şırnak’ın Cizre ilçesinde ilk defa Cizre Belediyesi’nin katkısıyla “Kitap fuarı” açıldı.

            Cizre’de ilk defa Belediye’nin katkısı ile kitap fuarı açıldı.”Dicle Akar Cizre Okur” sloganı ile açılan kitap fuarına vatandaşlar ve öğrenciler büyük bir ilgi gösterdi.

            Orhan Doğan Caddesi üzerinde bulunan Sanat Sokağında .”Dicle Akar Cizre Okur” sloganı ile kurulan kitap fuarının açılışı için tören düzenlendi. Törene Kaymakam ve Belediye Başkanı Faik Arıcan, Milli Eğitim Müdürü Şahan İke, Eğitim Bir-Sen Şırnak Şube Başkanı Abdullah Çatı, Sağlık-Sen Cizre Şube Başkanı Sabgatullah Anmal, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış öncesi konuşan Cizre Belediye Başkanı ve Kaymakam Faik Arıcan, “İlk kez düzenlediğimiz kitap fuarında da Cizre halkının buraya ilgi gösterdiğini görüyoruz. Bugün bir güzel etkinliği açmış olacağız. Cizre Belediyesi Alt ve Üst yapı çalışmalarına devam ediyor. Ama bunun yanında da sosyal belediyecilik, vatandaşlarımızın kültürel, sportif ve sanatsal alanda da gelişmeleri ve onlara katkı sağlama ve sonuç itibari ile ilçemizin daha da güzelleşmesi için gayret ve çaba harcıyoruz. Bugün de bir ilki yapıyoruz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün katkıları ile Kitap Fuarımızı açıyoruz. Bu kitap fuarımızda belediyemizin öğrencilerimize yönelik yüz bin liralık bir katkısı var. Öğrencilere 27 bin kumbara dağıttık. Burada öncelikli olan konu onlara tasarrufu etmeyi öğretmek ve tasarruf ettikleri bu paralarla kendilerine faydalı olacak eğitsel kaynakları alma. Bir diğeri de kitap okuma sevgisini arttırmak. Her okulumuzda kütüphane ve ilçemizde Halk Kütüphanemiz var ama biz öğrencilerimizin kitapla daha haşir neşir olmasını arzu ediyoruz. Bu anlamda da böyle bir güzellik yaptık. Emeği geçen kamu görevlilerine, ilçe milli eğitim müdürlüğüne, sivil toplum kuruluşlarımıza teşekkür eder, Kitap Fuarının ilçemize hayırlı olmasını diliyorum“dedi.

Açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra açılışa katılan davetliler ve kamu görevlileri fuarı gezip, fuarda sergilenen kitapları yakından görme fırsatını buldular. Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkanı Faik Arıcan’da öğrencilerle birlikte hem fuarı gezdi hem de öğrencilere kitap seçiminde yardımcı oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.