Şırnak Üniversitesi Rektörü prof. Dr. Alkış Teknoloji Transfer Sempozyumu'na Katıldı

Şırnak Üniversitesi Rektörü prof. Dr. Alkış  Teknoloji Transfer Sempozyumu'na Katıldı
Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Alkış, Uluslararası Teknoloji Transfer Sempozyumu'na Katıldı.

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Alkış 1. Uluslararası Teknoloji Transfer Sempozyumu’na katıldı. Şırnak Üniversitesi’nin de paydaşı olduğu 1. Uluslararası Teknoloji Transfer Sempozyumu, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Sempozyuma TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Endonezya, Malezya ve Özbekistan’dan yöneticiler yurt içi ve yurt dışından çok sayıda üniversite rektörü, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, akademisyenler, sektör temsilcileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Şırnak Üniversitesi’ni temsilen 1. Uluslararası Teknoloji Transfer Sempozyumuna katılan Rektör Prof. Dr. Abdurrahim Alkış, “Zamana ayak uydurabilmek için öncelikle teknolojiyi yakından takip etmeli ve bu alana gereken önemi göstermeliyiz” dedi.

Sempozyuma katılan akademisyenler Teknoloji ve Transfer Ofisleri (TTO) arasında iş birliği ile ilgili görüş alışverişinde bulunarak TTO’ların daha etkin olması için neler yapılabileceği üzerine tartıştılar. 39 Ulusal, 6 uluslararası kurum desteği ve 45 üniversitenin paydaşlığıyla düzenlenen 1. Uluslararası Teknoloji Transferi Sempozyumu’na 6 farklı ülkeden 23’ü yabancı olmak üzere toplamda 500 bilim insanı katıldı. Sempozyumun temel amacının ise temel bilimlerden mühendisliğe, sağlık bilimlerinden sosyal bilimlere kadar tüm alanlardaki teknolojik yeniliklerin dünya çapında sunulmasını ve ticarileşme süreçlerinin kolaylaştırılmasını sağlamak olduğu vurgulandı.

whatsapp-image-2024-05-14-at-10-40-03-1.jpeg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.